Poznaj ofertę zajęć dodatkowych realizowanych w Wesołych Robaczkach dedykowanych dla naszych przedszkolaków.

Rytmika

MUZYKA BAWI I ROZWIJA – RYTMIKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Muzyka odgrywa ważną rolę we wszechstronnym rozwoju dziecka, a wiek przedszkolny to najlepszy czas na rozpoczęcie edukacji muzycznej. Pamiętajmy, że rozwinięte zdolności muzyczne w wieku przedszkolnym procentują w całym dorosłym życiu, przekładając się na rozwój dziecka w wielu dziedzinach. Dzieci reagują na muzykę zachwytem i radością, intuicyjnie klaszczą, tupią, pobudzają się lub uspokajają, poważnieją i mówią o niej. Te nieuświadomione reakcje mogą przekształcić się w świadome przeżywanie muzyki np. w tańcu.

Na zajęciach:

Zajęcia prowadzone są w oparciu o znane teorie i metody prowadzenia zajęć rytmiki m.in.:

Logopedia

Zajęcia logopedyczne w naszym przedszkolu opierają się przede wszystkim na aktywnościach znanych każdemu dziecku: piosenki, zabawy ruchowe – elementy logorytmiki wśród, których można wymienić:

Pracujemy różnymi metodami aby lepiej pomóc każdemu przedszkolakowi. Staramy się aby zajęcia logopedyczne były dla dziecka dobrą zabawą a nie koniecznością, tylko możliwością zdobywania nowych umiejętności.

cute-little-boy-speech-therapist-office

Język angielski

English in nursery?- The sooner the better!

O tym, jak wiele zdolności do nauki i rozwoju ma małe dziecko, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Dzieci są wręcz „zaprogramowane” na rozwój. Dlatego też pierwsze lata życia to dobry czas na rozpoczęcie nauki języków obcych. Wystarczy wykorzystać potencjał dziecka do przyswajania ogromnego zasobu słownictwa, a nauka języka obcego- w tym angielskiego- może przynieść wspaniałe rezultaty. Jeśli odpowiednio szybko zaczniemy uczyć malucha języka obcego, zacznie go traktować jako drugą, naturalną formę komunikacji. Dzieci nie kojarzą nauki z czymś negatywnym. Jest to dla nich fantastyczna zabawa.

W tak młodym wieku stosuje się kilka metod nauczania języka obcego, które odpowiednio się miksuje:

Metoda TPR (Total Phisical Response) – polega na nauczaniu języka angielskiego poprzez ruch i działanie. Jest to skuteczna metoda nauczania dzieci, dzięki zaangażowaniu ich w zajęcia ruchowe, motywowanie do uważnego słuchania oraz respektowanie ich prawa do okresu ciszy. W rezultacie dzieci uczą się języka poprzez działanie – w większym stopniu poprzez fizyczne reakcje, niż dzięki werbalnemu powtarzaniu.

Metoda komunikacyjna – metoda ta bazuje na interakcji podczas zajęć. Wspiera używanie języka obcego od samego początku nauki, uwzględniając naturalne upodobanie dzieci do zabaw tematycznych, naśladowczych, dramy oraz gier wymagających użycia konkretnych zwrotów i wyrażeń językowych.

Metoda audiolingwalna – opiera się na słuchaniu i powtarzaniu słyszanych fraz. W metodzie tej ważna jest optymalna stymulacja charakterystycznej dla małych dzieci wysokiej wrażliwości słuchowej, łatwości zapamiętywania melodii czy elastyczności aparatu mowy. Pomaga to w wypracowaniu naturalnego akcentu i ułatwia naukę języka w późniejszych etapach edukacji.

Metoda audiowizualna – wspiera proces nauczania języka wszelkimi materiałami audio (nagrania odgłosów, piosenki, wierszyki) i wizualnymi (karty obrazkowe, ilustracje, plakaty, filmy), co pomaga w zrozumieniu znaczenia wprowadzanego na zajęciach materiału bez konieczności tłumaczenia słownictwa na język ojczysty. Stymuluje także zdolności komunikacyjne.

Ogólnopolski Program Dwujęzyczny Przedszkolak

To innowacyjny i kompleksowy program przygotowany specjalnie dla polskich przedszkoli. To nowa metoda zapewniająca równoległe poznawanie dwóch języków poprzez wplatanie języka angielskiego do codziennych czynności dziecka w przedszkolu w sposób naturalny, np. podczas mycia zębów, rączek, ubierania się na spacer, porannej gimnastyki. 

Dzięki programowi codzienne zabawy maluszków i ważne dla nich wydarzenia odbywają się w środowisku anglojęzycznym. To przełom w wychowaniu przedszkolnym i nauczaniu języka angielskiego w przedszkolu!

Program nie stanowi odrębnych zajęć. Przedszkolakom towarzyszy język angielski podczas pobytu w przedszkolu, przy zajęciach plastycznych, ruchowych czy muzycznych.

Taniec dla dzieci - Tucandance oraz balet

Oprócz doskonałej zabawy i spożycia zapasów energii, dzieci funkcjonują w świecie interakcji z rówieśnikami. Przede wszystkim jednak rozwijają poczucie rytmu, estetyki ruchu, poznają nowe kroki i style taneczne. Dzięki ćwiczeniom i fachowemu instruktażowi, dzieci wzmacniają swoje ciała, kształtują umiejętność koncentracji uwagi, rozwijają zdolność utrzymania równowagi i koordynacji- tak ważnej dla rozwoju ich systemu nerwowego.

Karate

To wyjątkowo atrakcyjne zajęcia dla dzieci, zapewniające wiele dynamicznych zabaw, w których trener bierze aktywny udział.
Dzięki nim dzieci budują pewność siebie, uczą się szacunku, odwagi, odpowiedzialności i wytrzymałości.
Wzmacniają prawidłową postawę ciała oraz ćwiczą wszystkie grupy mięśniowe poprzez zabawy ruchowe i elementy gimnastyki.

W najmłodszych grupach wiekowych, stawiamy na ćwiczenia ogólnorozwojowe i gimnastyczne. Karate jest dodatkiem i uczymy go w sposób bezkontaktowy.
W grupach starszych samego karate jest więcej ,ale trening jest zbilansowany i nastawiony na prawidłowy rozwój fizyczny.

Dla wielu rodziców karate jest dyscypliną sportu kojarzoną z przemocą – nic bardziej mylnego!
Takie zajęcia uczą empatii, niesienia pomocy drugiej osobie oraz wzajemnego zrozumienia.
Ćwiczenia ruchowe od najmłodszych lat są bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka.
Każda aktywność wpływa na umiejętności motoryczne oraz zdrowie naszych pociech.
Zachęcamy do uczestnictwa w naszych zajęciach.

Piłka nożna

Zajęcia ogólnorozwojowe z piłką.
Projekt pod patronatem Klubu Sportowego Kotwica Kórnik,
kierowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Zajęcia zapewniają przede wszystkim:

Organizacja zajęć:

Koncerty muzyczne –Art Bonsai

Przemyślane i dostosowane do wieku dzieci scenariusze koncertów, zabawy z wyobraźnią, żywe instrumenty, niesamowite kostiumy i rekwizyty bez wątpienia pobudzają dziecięcą wyobraźnię! Koncerty odbywają się cyklicznie jeden raz w miesiącu, zgodnie z harmonogramem.

Our community

Our families come from nearby neighborhoods, creating a close-knit environment and strong parent partnerships. Whether we’re close to home or near the office, our center is ideal for busy working families and easy to get to – for pick-up and drop-off or to stop in for a visit.

We use fun, research-based, multi-sensory strategies to help children develop early learning skills, including Lively Letters, Open Court for phonics and literacy, Handwriting Without Tears, and Everyday Math. We use Responsive Classroom as the basis for our social and emotional learning curriculum throughout the school.

Health & Safety

Your child’s health and safety are our top priority. Our centers have strict guidelines for cleanliness and security and we’re proud to be recognized as a health-and-wellness model for child care centers by the Partnership for a Healthier America.

At Bright Horizons, we make your child’s health and safety our top priority. Our standards are the highest in the industry, meeting or exceeding all local and state guidelines.

All of our early education and preschool centers include: