Dzień Ziemi

Dzień Ziemi Każdy przedszkolak o tym wie, że 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji odwiedziła nas Ekolinka i Śmieciolinka. Kochana Ekolinka, wraz z dziećmi, przekonała Śmieciolinkę do zmiany swoich okropnych nawyków i przyzwyczajeń. Przypomniała, jak dbać o środowisko, segregować śmieci oraz oszczędzać światło.

Czytaj dalej ➝

Konkurs plastyczny- Wielkanocne Pisanki

Konkurs plastyczny- „Wielkanocne Pisanki” Tuż przed Wielkanocą w przedszkolu zorganizowany został konkurs plastyczny. Zadaniem dzieci wraz z Rodzicami,  było wykonanie pracy w formie płaskiej. Technika była dowolna. Rozstrzygnięcie okazało się bardzo trudne, ze względu na ilość i jakość prac. Dlatego też oprócz miejsc pierwszego, drugiego i trzeciego rozdano kilka wyróżnień.  

Czytaj dalej ➝

Wielkanocne szukanie zająca

Wielkanocne szukanie Zająca Tuż przed Wielkanocą dzieci, ze wszystkich grup przedszkolnych, przystąpiły do szukania prezentów od Zajączka. Na szczęście dopisała pogoda i można było szukać prezentów na ogrodzie przedszkolnym. Podekscytowanie było ogromne, a szczęście z podarunków jeszcze większe!

Czytaj dalej ➝

Kiermasz wielkanocny

Kiermasz wielkanocny Na kilka dni przed Świętami Wielkanocnymi, ruszył w naszym przedszkolu kiermasz wielkanocny. Była to wspaniała okazja do zakupu przepięknych dekoracji. Pieniążki z zakupów zostaną przeznaczone na organizację dnia dziecka.  

Czytaj dalej ➝

Dentobus

Dentobus Zdrowie to podstawa! W zdrowym ciele zdrowy duch, ale i zęby powinny być zdrowe. Na szczęście odwiedził nas dentobus. Bardzo miła Pani Stomatolog przypomniała nam zasady szczotkowania zębów oraz dbania o higienę języka. Później wszystkie chętne smyki skorzystały z przeglądu stomatologicznego w specjalnie przygotowanym samochodzie dentystycznym.

Czytaj dalej ➝

Warsztaty wielkanocne

Warsztaty wielkanocne Wielkanoc za pasem, dlatego też smyki z naszego przedszkola zaczęły przygotowania ozdób z całą mocą. Wszystko dzięki pracowni Art Zagroda. Młodsze dzieci miały do dyspozycji stworzenie baranków, a starsze zająca z drewna. Każde małe dzieło musiało zostać oszlifowane, pomalowane i odpowiednio sklejone.

Czytaj dalej ➝