Spotkanie z ratownikiem medycznym

Warsztaty z pierwszej pomocy odbywają się co roku, jednak są to jedne z ważniejszych warsztatów w roku szkolnym. Tym razem odwiedził nas przezabawny Pan Marcin.

Wypytał dzieci co wiedzą o ratownikach medycznych i w jakich sytuacjach wzywa się pogotowie.

Zaprezentował nam co się dzieje jak bujamy się na krześle i dalsze konsekwencje dla naszego zdrowia.

Musieliśmy też samodzielnie „dzwonić” pod numer alarmowy i na pogotowie. Ten numer mamy już w pamięci i od razu wiedzieliśmy jakie guziki nacisnąć.

Zdarzył się też wypadek, Pani Monika nagle zasłabła. Na szczęście pomocne przedszkolaki oraz Pan Marcin pomogli raz dwa.

Na końcu każdy samodzielnie próbował udzielić pomocy naszemu fantomowi. Musieliśmy się nieźle napracować, aby napompować krew do mózgu i innych części ciała. Mogliśmy to obserwować dzięki kolorowym światełkom.

Po warsztatach przystąpiliśmy do kolorowania kart pracy przyniesionych przez naszego gościa.